استاد مهدی کوهی از سن نوجوانی و حدودا ۱۳ سالگی در محیط پاراگلایدر بخاطره پروازهای خانوادگی حضور داشت و بعد از سپری شدن مدتی با این رشته ارتباط برقرار کرد و در سال ۱۳۸۰ شروع به پرواز کرد و توانست مراحل به سرعت و با پیشرفت قابل توجه ای پشت سر بگذارد و خود را به خلبانان مطرح آن زمان برساند و سالها به عنوان یکی از بهترین خلبانهای استان تهران پروازهای انفرادی و دونفره ی خود را ادامه داده و پس از آن تصمیم گرفت تا همچنان کار خود را بهتر و در سطح بالاتر ادامه دهد و این پیشرفت ادامه پیدا کرد تا به سطحی برسد که بتواند تجربیات خود را به دیگران انتقال دهد و شروع به آموزش کرد تا در سال ۱۳۸۵ توانست گواهینامه ی رسمی خود را در سن ۲۲ سالگی به عنوان جوانترین مربی رسمی برای مربیگری پاراگلایدر دریافت و به صورت رسمی به کار خود ادامه دهد.
پس از آن با توجه نیروی جوانی و اشتیاق وی برای رسیدن به اهداف خود تلاش خود را چند برابر کرد و توانست خود را یکی از مطرح ترین و حرفه ای ترین مربیهای این ورزش تبدیل کند و در ادامه با کسب تجربیات بسیار خود را به یکی از قدیمی ترین و مطرح ترین مربیهایی که هم از نظره تکنیک شخصی به سطح بالایی برسد و هم از نظره تکنیکهای آموزشی تبدیل کند.
ایشان از نیروی جوانی خود به بهترین حالت بهره برده و کارهای آموزشی خود را با قدرت ادامه میدهند.
وی سالها از پروازهای خود لذت برده و خلبانان و تماشاگران از مانورها و تلاشهای وی لذت بردند و از وی حمایت کردند و برای پیشرفت وی آرزو کردند.
به نظر استاد مهدی کوهی مربی باید اول خود دارای یک توانایی قابل قبول بوده تا بتواند تمام تجربیات خود را با قدرت و زیبایی هرچه بیشتر به هنرجوهای خود انتقال دهد.
قاعدتا وقتی شما خود به شخصه توانایی انجام کاری را ندارید و نداشته اید توانایی انتقال درست و با احساس را به هنرجو نخواهید داشت.
هم اکنون با سالها تجربه در ارئه ی تجربه خود به دیگران و هنرجویان کوشا است.

هدایت شاگرد با بیسیم